Jak wybrać perkusje dla dziecka?

Bardzo wiele dzieci już we wczesnych latach przejawia talenty muzyczne. Warto pielęgnować w dziecku jego talent oraz zamiłowanie. Jednym z częściej wybieranych przez dzieci instrumentów muzycznych jest perkusja. Jak wybrać odpowiednia perkusję dla dziecka?

Co wchodzi w skład perkusji?

Perkusja dla dzieci powinna składać się z talerzy, bębnów oraz hardware. Talerze to hi – hat, crash oraz ride. Bębny powinny być wykonane z wysokiej jakości drewna. Hardware to metalowy statyw i wszelkie mechanizmy jak statyw łamany, statyw prosty, stołek do siedzenia, czy stopka. Perkusje można skompletować samodzielnie bądź kupić gotowy zestaw w sklepie muzycznym.

Dlaczego talerze są tak ważne?

W pierwszej kolejności, kompletując perkusje dla dziecka, trzeba rozejrzeć się za porządnymi talerzami. To dzięki talerzom muzyk uzyskuje większość górnych dźwięków. Najważniejszym talerzem jest hit-hat. Są to dwa talerze odwrócone do siebie, na stałe zamontowane do statywu.

Bębny

Sercem każdego zestawu perkusyjnego jest werbel. Zestaw perkusyjny powinien posiadać tomy, floor tomy oraz centrale.

Perkusja jest marzeniem wielu dzieci. Perkusja rozbudza wyobraźnię małych muzyków. Warto pozwolić dziecku rozwijać talent oraz zainteresowania. Zestaw perkusyjny pozwoli dziecku na naukę gry na instrumencie oraz tworzenie własnych kompozycji. Niestety zestaw perkusyjny nie jest najmniejszym kosztem dla rodziców. Jest to jednak inwestycja w rozwój dziecka.