Jakie naciągi powinny mieć perkusje?

naciąg perkusji

Profesjonalne perkusje koniecznie muszą posiadać solidne naciągi bez których bardzo trudno jest uzyskać dobre brzmienie bębnów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie naciągi warto postawić, aby móc cieszyć się z gry.

Jakie naciągi wybrać?

Z praktycznego punktu widzenia wybór naciągów jest kwestią indywidualną. Rodzaj wybranych naciągów zależy nie tylko od naszego stylu gry, ale również od sposobu i siły uderzenia. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim wytrzymałością. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej naciągi pojedyncze i podwójne. te pierwsze mogą pochwalić się bardzo zdecydowanym brzmieniem, które wynika głównie z dużej elastyczności zastosowanego materiału. Jest to idealny wybór dla osób, które w pierwszej kolejności preferują jazz albo muzykę akustyczną. Podwójne naciągi wyróżniają się z kolei przytłumionym i spokojnym dźwiękiem. Naciągi tego typu skierowane są do miłośników metalu.

Przezroczyste i powlekane naciągi

Przezroczyste naciągi (clear) charakteryzują się specjalnymi membranami o jasnym i dość wyrazistym dźwięku. Jest to idealny wybór dla perkusistów, którzy stawiają na otwarte brzmienie i długie wybrzmiewanie. Powlekane naciągi (coated) wyróżniają się membraną o dość szorstkiej i nieprzezroczystej powierzchni. Perkusje z tego typu naciągami oferują ciepłe brzmienie o stosunkowo krótkim wybrzmiewaniu.