Muzyka filmowa na płytach winylowych – prawdziwa gratka dla wszystkich fanów kina!

Chyba każdy fan dobrego kina ma taki film, którego nie może przestać oglądać i chętnie do niego wraca, nawet jeśli od pierwszego seansu minęło kilka czy kilkanaście lat. Filmy można kochać za różne rzeczy – fabułę, grę aktorską czy nawet muzykę filmową.

Z tej ostatniej wcale nie trzeba rezygnować wtedy, kiedy film się kończy. Muzyki ze swojej ulubionej produkcji można słuchać z pomocą gramofonu, dzięki czemu jest ona dalej niezwykle klimatyczna! Po jakie płyty winylowe z muzyką filmową warto sięgnąć? 

Jaką muzykę filmową można znaleźć na płytach winylowych? 

Muzyka filmowa https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/muzyka-filmowa-ost-188.html na płytach winylowych, to na przykład takie klasyki, jak „Blade Runner”, „Chłopcy z ferajny”, „Powrót do przyszłości” czy „Ojciec Chrzestny”. Nie zabraknie też soundtracków ze współczesnych produkcji – ulubionej muzyki mogą słuchać między innymi fani filmu „Joker”, „Tamte dni, tamte noce”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Stranger Things” czy „Wonder Woman”.

Co więcej, takie kultowe filmy i animacje jak „Shrek”, który dotąd jest ceniony za dobór muzyki, czy niesamowity „Pianista” również znajdują się na płytach winylowych. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie i cieszyć się piosenkami ze swojej ulubionej produkcji.

Muzyka filmowa na płytach winylowych 

Muzyka to często jeden z najlepszych elementów w każdym filmie. Świetnie buduje klimat, wywołuje emocje, a niektóre utwory mogą zostać ze słuchaczem na długi czas. Ulubiona muzyka z filmu teraz może towarzyszyć każdemu nawet w zwykły dzień! Fani horroru i filmów grozy na pewno ucieszą się z płyt winylowych z soundtrackiem z „Egzorcysty”, „Draculi”, „Obcego” czy nawet z „Wrót do piekieł”. Dla miłośników komiksowych bohaterów dobrze sprawdzą się wszystkie płyty z muzyką z filmów z Batmanem.

Znajdą się tu zarówno te z „Mrocznego Rycerza”, jak i te ze starszych produkcji w wykonaniu Tima Burtona. Jedna i druga wersja tego komiksowego mściciela ma swoich zwolenników, dlatego każdy może wybrać swoją ukochaną wersję.