Płyta winylowa Modern Talking

płyta winylowa modern talking

Mimo postępu, muzyka z lat osiemdziesiątych wciąż brzmi najlepiej, gdy odtwarzamy ją metodami z epoki. Płyta winylowa Modern Talking gwarantuje zdecydowanie lepsze wrażenia niż ten sam album w formie cyfrowej. Dlaczego?

Zalety muzyki odtwarzanej z gramofonu.

Jeśli nigdy nie mieliśmy okazji odtworzyć ulubionych nagrań z płyty gramofonowej, różnicę ciężko jest opisać słowami. Z technicznego punktu widzenia, muzyka w formie plików mp3 jest poddawana kompresji, która siłą rzeczy doprowadza do straty wielu cennych informacji. Dla odmiany płyta winylowa Modern Talking pozwala cieszyć się pełnią tego, co niemiecki zespół naprawdę zarejestrował w studiu nagraniowym.
Sama kompresja jest oczywiście procesem potrzebnym, który pozwala zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzeń przeznaczonych do odtwarzania. Należy jednak pamiętać, że przeciętny utwór, który w formie mp3 zajmuje na dysku bardzo niewiele miejsca, zgrany bezpośrednio z płyty winylowej, może „ważyć” kilkaset, lub nawet kilka tysięcy(!) megabajtów.

płyta winylowa modern talking

Płyta winylowa Modern Talking — brzmienie w stylu retro.

Hitowe nagrania niemieckiej grupy na płytach winylowych zachowały swój unikalny, „ciepły” charakter, kojarzący się z latami osiemdziesiątymi. Korzystają na tym nie tylko bębny, ale i syntezatory, wokół których producenci zbudowali najważniejsze numery. Płyta winylowa Modern Talking (https://winylownia.pl/pl/parameters/modern-talking-294571.html), przez wspomniany wyżej, brak kompresji, oddaje pełnię detali, a przyjemne szumy i trzaski, właściwe dla „czarnych płyt” dodatkowo podkreślają klimat retro.