Pudełko akustyczne – instrument dla każdego!

Muzyka, chcąc nie chcąc, towarzyszy każdemu człowiekowi już od najmłodszych lat. Począwszy od kołysanek śpiewanych przez rodziców, przez chwytliwe dziecięce piosenki aż do poznania swoich ulubionych gatunków muzycznych. Nic więc dziwnego, że wiele osób pragnie poszerzać umiejętności muzyczne poprzez grę na różnych instrumentach.

Wydawać się może, że jest to hobby jedynie dla wybranych osób. Nic bardziej mylnego! Istnieją instrumenty na każdą kieszeń, które pozwolą rozwinąć muzyczne umiejętności i zacząć piękną przygodę. Jednym z nich jest…

…pudełko akustyczne – drewniana zabawka dla każdego!

Nie ma nic przyjemniejszego niż nauka przez zabawę. Szczególnie kiedy zabawa nie jest ograniczona przez wiek. Pudełko akustyczne to mała, poręczna, drewniana zabawka, która skutecznie uczy, czym jest rytmika, jak wydobywa się dźwięk oraz rozwija zdolności manualne. Sprawdzi się zarówno jako instrument dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Można go z łatwością zdobyć i zacząć bawić się muzyką za względnie niski koszt!

Pudełka akustyczne używane są już od setek lat. Istnieje prawdopodobieństwo, że te drewniane skrzyneczki są jednymi z najstarszych znanych instrumentów rytmicznych. Zalicza się je do klasy instrumentów perkusyjnych i chociaż nie mogą pochwalić się bogatą gamą dźwięków, znajdują swoje zastosowanie w zespołach muzycznych. Szczególną zaletą płynącą z ich używania jest rozwijanie poszczególnych partii mięśni, które odpowiedzialne są za uderzanie w instrument z określoną mocą i precyzją, co jest doskonałym wstępem do gry na bardziej rozbudowanych instrumentach.

Pudełko akustyczne dostępne na stronie DrumCenter.pl.