Tradycyjne instrumenty muzyczne dla dzieci!

Wiele osób pragnących rozpocząć przygodę z instrumentami muzycznymi obawia się, że musi wiązać się to z dużymi kosztami. Oczywiście zakup dobrej gitary, czy też perkusji wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć, z czym się znacznie tańszym! Szczególnie w przypadku dzieci. Mowa o różnego rodzaju perkusjonaliach, które mogą stanowić doskonały wstęp do przygody z muzyką.

Instrument dla dziecka

Jednym z ciekawszych rodzajów perkusjonaliów są tzw. janczary. Jest to bardzo prosty instrument muzyczny w postaci niewielkich dzwonków, które mocowane są do różnego rodzaju uchwytów. W zależności od rodzaju, odnaleźć można modele mocowane do drewnianej pałki, sznurka, a nawet do opasek na rękę/ nogę oraz do zabawek.

Wszystkie z tych pomysłów sprawdzą się doskonale w przypadku dzieci. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są janczary zakładane na opaskę na rękę/ nogę oraz na zabawki. Z pewnością jest to doskonały sposób na obudzenie pasji do muzyki wśród najmłodszych. Jak kiedyś wykorzystywano janczary? Czy wciąż używa się ich w tradycyjny sposób?

Tradycyjne wykorzystanie instrumentu

Niegdyś ten instrument muzyczny mocowany był do końskiej uprzęży, dzięki czemu konie wydawały rytmiczny dźwięk będący odzwierciedleniem ich kroków. Również dziś można spotkać się z takimi sytuacjami, jednak mają one miejsce tylko na Podhalu, gdzie janczary zaczepiane są do uprzęży z powodu ważnej okazji. Zwykle jest to ślub. Janczary zakładane są również w czasie przejazdu z turystami.

Janczary można nabyć na https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/janczary-1176.html