Wybór odpowiedniego tamburyna

tamburyno

Kiedy nasze dziecko chodzi do przedszkola, bardzo często bierze udział w zajęciach z rytmiki, podczas których uczy się grania na różnego rodzaju prostych instrumentach. To tego typu instrumentów należy z całą pewnością tamburyn.

Z reguły przedszkola dysponują określoną ilością tamburynów, które udostępniają dzieciom podczas zajęć. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy nasze dziecko tak bardzo pokocha grę na tym instrumencie, że zapragnie posiadać swój własny tamburyn. W tym miejscu pojawi się pytanie – czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego egzemplarza?

Czym kierować się przy zakupie tamburyna?

Otóż przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jaką kwotę chcielibyśmy przeznaczyć na obdarowanie naszego podopiecznego wymarzonym tamburynem. Na stronach takich jak drumcenter.pl: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusjonalia_tamburyna-390.html znajdziemy te od najtańszych do najdroższych, dlatego w pierwszej kolejności należy ustalić budżet.

Następnie powinniśmy zrobić rozeznanie w materiałach, z jakich zostały wyprodukowane tamburyny. Ważną kwestią jest aby ten, na który się zdecydujemy nie był zbyt ciężki i w łatwy sposób dopasowywał się do dłoni naszego dziecka.

Najlepszym rozwiązaniem na początek będzie dokonanie zakupu tamburyna z tak zwanej niższej półki. Jeżeli rzeczywiście zobaczymy, że nasza pociecha interesuje się graniem, wówczas możemy przejść do zakupu bardziej profesjonalnego sprzętu. Jeżeli natomiast szybko się nim znudzi, wówczas nie stracimy dużej kwoty pieniędzy na coś, co nie będzie użytkowane.