Queen Greatest Hits na vinylu

2 min read

Jak każda dziedzina sztuki, muzyka również posiada pewien kanon artystów, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Grupa Queen z pewnością zalicza się do tego grona. Piosenki brytyjskiego kwartetu, choć powstały kilka dekad temu, wciąż uznawane są za jedne z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych kompozycji w historii muzyki rockowej. To absolutne kamienie milowe, które zna cały świat. Teraz dostępne na vinylu, w formie albumu kompilacyjnego Queen Greatest Hits.

Stadiony świata 

Kiedy Freddie Mercury zaproponował swoim kolegom z zespołu, użycie wystawek operowych w utworze „Bohemian Rhapsody”, nikomu nie śniło się by łączyć mocne, rockowe brzmienie gitary i  motoryczną sekcję rytmiczną z operowymi wokalizami. Pomysł, który z założenia powinien być niewypałem, okazał się absolutnie wizjonerski. Czyniąc Queen pierwszym zespołem rockowym, który wprowadził operę na stadiony. Później były eksperymenty z syntezatorami i muzyką disco, ale bez względu na stylistykę, jedna rzecz pozostawała niezmienna. Był nią głos Mercury’ego, który zapewniał słuchaczom nieprawdopodobne emocje. Głos, który rezonowala z Wembley i innymi podobnymi obiektami, a którego echo słychać do dziś. 

Gitara własnego projektu

Obok wokalu Freddie’go Mercury’ego, Queen posiadał jeszcze jeden rozpoznawalny znak. Coś co charakteryzuje ich utwory pod względem brzmienia. Była nim gitara Brian’a May’a. Instrument, którego osobliwe brzmienie zna każdy, kto posiada w domu radio. Oprócz wytwarzanego nietypowego dźwięku, dodatkowego mistycyzmu gitarze dodaje fakt, iż została zaprojektowana i zbudowana przez May’a i jego ojca. Dziś jej wizerunek jest synonimem legendy. 

Podsumowanie kariery 

queen greatest hits vinyl

Przygotowując album Queen Greates Hits, z pewnością nie było łatwo wybrać utwory, które powinny się na nim znaleźć. Katalog grupy jest niezwykle obszerny, a każdy okres twórczości, przynosi hity. Do najpopularniejszych kompozycji należą m.in.:

– Bohemian Rhapsody

– We Are The Champions

– Show Must Go On

– Somebody To Love

– I Want To Break Free

Cieszy jednak fakt doboru umieszczonego na płycie materiału i format. Queen Gratest Hits wydane na vinylu, zapewnia odsłuch w najlepszej jakości. Co pod względem brzmienia, traktuje ten niebywały dorobek, z należytym mu szacunkiem. 

You May Also Like

More From Author