Guzior: Wielka Scena Polskiego Rapu

3 min read

Guzior, czyli Mateusz Bluza, to postać nieodłącznie związana z polskim rynkiem muzycznym, a zwłaszcza sceną rapową. Urodzony 16 lipca 1992 roku we Wrocławiu, Guzior zdobył uznanie swoich fanów dzięki nie tylko umiejętnościom rapowania, ale także wyjątkowemu podejściu do tworzenia muzyki.

Guzior: Artysta i Tekściarz

Jako Polski raper i autor tekstów, Guzior nieustannie eksploruje różne tematy w swoich utworach. Związany z wytwórnią QueQuality, artysta nawiązał współpracę z innymi znanymi wykonawcami, takimi jak Deys, Quebonafide, Kuban czy Słoń. To świadczy o jego wszechstronności i otwartości na różne muzyczne inspiracje.

15 czerwca 2015 roku Guzior zaskoczył swoich fanów, wydając nielegalny album rapowy pt. „ylloM”. To był jedynie początek fascynującej podróży artysty przez świat muzyki hip-hopowej.

Sukcesy Albumowe i Nagrody

Rok 2017 przyniósł przełom w karierze Guziora za sprawą premiery jego pierwszego legalnego albumu pt. „Evil Twin” 24 lutego. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS, a do 2018 roku osiągnęła status złotej płyty, sprzedając się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy. Niezwykły talent Guziora potwierdził się jeszcze mocniej w 2018 roku, kiedy drugi album artysty o tytule „Evil_Thing” pokrył się platyną, a Guzior otrzymał nagrodę platynowej płyty podczas Quefestiwalu.

„Pleśń”: Kolejny Krok w Karierze Guziora

Następny etap kariery Guziora to trzecia płyta zatytułowana „Pleśń”, która miała swoją premierę 4 grudnia 2020 roku. Już w przedsprzedaży zdobyła status złotej płyty, a trzy tygodnie po oficjalnej premierze osiągnęła platynę. Mistrzostwo w tworzeniu tekstów i charyzmatyczny sposób prezentacji sprawiły, że Guzior zdobył kolejne uznanie wśród słuchaczy.

W czerwcu 2021 roku płyta „Pleśń” osiągnęła podwójną platynę, potwierdzając trwałe miejsce Guziora w czołówce polskiego rapu.

Rekordy na YouTube

Guzior https://queshop.pl/guzior nie tylko podbija listy przebojów, ale także zdobywa popularność w świecie wirtualnym. Singiel „FALA” na platformie YouTube przekroczył 60 milionów wyświetleń w zaledwie dziewięć miesięcy od premiery. Równie imponujące osiągnięcie zanotowano dla singla „BLUEBERRY”, który osiągnął 60 milionów wyświetleń po 10 miesiącach od premiery.

Guzior nie tylko zdobył serca fanów, ale także zapisuje się w historii polskiego rapu jako artysta, który potrafi łączyć muzyczną pasję z komercyjnym sukcesem.

Warto zagłębić się w twórczość Guziora, by odkryć bogactwo jego talentu i wszechstronność. Polski rap zyskał dzięki niemu nową, ekscytującą jakość, a kolejne produkcje z pewnością będą warte uwagi.

You May Also Like

More From Author