Pierwszy zestaw perkusyjny – co warto wiedzieć?

gotowy zestaw perkusyjny

Zakup zestawu perkusyjnego nie jest łatwą sprawą, ale dla prawdziwych miłośników perkusji zawsze nadchodzi ten moment, gdy treningi ma padzie przestają być wystarczające. W pewnym momencie przychodzi chęć sprawdzenia swoich umiejętności na prawdziwej perkusji. Co warto wiedzieć, kupując pierwszy zestaw perkusyjny?

Zestaw perkusyjny – co to jest?

Zastanawiając się nad zakupem zestawu perkusyjnego trzeba zwrócić uwagę na to, co wchodzi w jego skład. Pełen zestaw perkusyjny to bęben basowy, werbel, tomy, kotły, talerze oraz hardware.

Razem czy osobno?

Początkujący perkusiści często zadają sobie pytanie, czy kupować cały zestaw perkusyjny, czy korzystniej skompletować go samodzielnie?

Najbardziej podstawowy zestaw perkusyjny składa się z bębna basowego, Hi-Hat’u, werbla oraz hardware. Zakup pojedynczych elementów może okazać się kuszącą propozycją na początek. Trzeba się jednak zastanowić, czy w ostatecznym rozrachunku jest to naprawdę najlepsze wyjście.

Kupując zestaw perkusyjny na raty może okazać się, że jest problem z dokupieniem kolejnych elementów z tego samego zestawu oraz w tej samej kolorystyce. Może również okazać się, że sprzęt kupowany na raty wcale nie okazał się tańszy. Bardzo często zestawy perkusyjne złożone przez producentów okazują się korzystniejsze cenowo niż pojedyncze kompletowanie zestawu perkusyjnego.