Jak nauczyć się grać na Cabasie?

2 min read

Cabasa, to bardzo ciekawy instrument, który wywodzi się z dalekiej Afryki, jednak zyskał popularność również w Brazylii. Do tej pory jest tam używany i ukochany. Kiedyś jednak w Afryce wykonywało się instrument jakim jest Cabasa z drzewa owocowego mocując do niego paciorki i muszelki, a teraz ich miejsce zajęły koraliki i dźwięk jest zdecydowanie bardziej delikatny. Jeśli chodzi o grę na Cabasie, to nie jest ona trudna i nie wymaga specjalnych uzdolnień czy talentów. Wymagane jest jednak poczucie rytmu.

Jak grać na Cabasie?

Ze względu na to, że Cabasa jest instrumentem, który tworzy genialne tło muzyczne, to gra na nim nie wymaga specjalnych umiejętności. Po prostu nią potrząsamy lub bijemy nią o brzeg dłoni. W ten sposób instrument wydaje z siebie charakterystyczny dźwięk. Gra na niej jest więc bardzo łatwa i przyjemna, a także jest do bardzo dobry pomysł na to, aby urozmaicić tło muzyczne. Kupisz ją bez problemu w tym miejscu.

Chcąc zacząć swoją przygodę z instrumentami zaliczającymi się do tych perkusyjnych, warto zacząć właśnie od Cabasy, bo gra na niej jest bardzo łatwa i przyjemna, a przy tym możemy nauczyć się poczucia rytmu i zobaczyć czy tego rodzaju granie będzie nam pasować czy też lepiej spróbować czegoś innego. Jest to dość istotne tym bardziej, że np perkusja jest bardzo droga, a tutaj mamy jej namiastkę za o wiele mniejszą kwotę. Możemy także przed kupnem spróbować stworzyć sobie instrument samodzielnie, aby zobaczyć czy jest to rozwiązanie dla nas.

You May Also Like

More From Author