Popularność winyli – jak to wygląda z poziomu muzyki Dawida Podsiadły

2 min read

W ostatnich latach zauważalny jest w Polsce wzrost zainteresowania płytami winylowymi i powolny, ale stabilny wzrost popularności tego nośnika. Chociaż płyty winylowe nie są już tak popularne jak w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, to jednak nadal mają swoją grupę wiernych fanów, a także zyskują nowych odbiorców, zwłaszcza wśród młodszych osób, dla których winyle stanowią nowość i odmienne doświadczenie słuchowe w porównaniu z cyfrowymi nośnikami.

Co kupujemy na winylach?

Według danych Polskiej Izby Producentów i Dystrybutorów Płytowych, w 2020 roku sprzedaż płyt winylowych w Polsce wyniosła około 350 tysięcy sztuk, co stanowiło wzrost o ponad 7% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dlatego też można stwierdzić, że płyty winylowe https://winylownia.pl/pl/parameters/dawid-podsiadlo-307026.html zyskują w Polsce na popularności, chociaż nadal nie są one tak popularne jak w niektórych innych krajach, takich jak np. Wielka Brytania czy USA.

Muzyka jest popularna – wiele osób kupuje winyle

Tak, są wielu polscy wykonawcy, którzy wydają swoje płyty na winylach i cieszą się dużą popularnością wśród miłośników tego nośnika.

Oczywiście to tylko kilka przykładów, ponieważ wiele polskich wydawnictw muzycznych publikuje swoje albumy na płytach winylowych, zwłaszcza wykonawcy z nurtu rocka i muzyki alternatywnej.

You May Also Like

More From Author