Dlaczego dzieci powinny mieć perkusje dziecięcą?

2 min read

Gust muzyczny kształtuje się w człowieku od najmłodszych lat. Dlatego też rodzice, którzy z zawodu lub z pasji są muzykami, bardzo chcą, by ich pociechy od małego miały kontakt z różnymi dźwiękami oraz ze świetnej jakości instrumentami. Świetnym pomysłem jest wyposażenie dziecka (np.: na pierwsze urodziny) w perkusje dla dzieci. Taki sprzęt budzi respekt, ale też daje sporo frajdy i pozwala się wyżyć. Co więc warto o nim wiedzieć?

Perkusje dla dzieci – dobry początek


Warto zobaczyć, czy nasz maluch ma dryg muzyczny i czy w ogóle interesują go różne sprzęty. Wielu rodziców oraz nauczycieli zgodnie twierdzi, że każdy maluch powinien mieć w domu przynajmniej kilka różnych instrumentów, z których wydobywają się rozmaite dźwięki. Dzięki temu dziecko oswaja się z muzyką, poznaje ich nazwy, a nawet uczy się śpiewać lub tańczyć do rytmu.

Coś dla małych muzyków


Gdy dziecko widzi prawdziwą perkusję, której gabaryty są ogromne, i która składa się z wielu poszczególnych bębni – zazwyczaj jest bardzo zaintrygowane. Stąd też rodzice marzą, by ich pociechy miały takie perkusje (ale w wersji mini), które przekonają je, by te spróbowały swoich sił. Początkowo, wiele dzieci oswaja się z talerzami i bębnami, sprawdzając w jaki sposób wydobywa się z nich konkretne dźwięki oraz jak głośna muzyka z nich dochodzi. Po kilku miesiącach jednak, maluchy zauważają, że gra na perkusji może być naprawdę fajnym zajęciem, które przynosi wiele frajdy i satysfakcji. Dzięki takiem wbrew pozornej zabawce, co roku na rynku pojawia się wielu świetnym muzyków, którzy rozpoczynali swoją przygodę właśnie na tego typu prostych sprzętach, które narodziły w nich wielką miłość.

You May Also Like

More From Author